راهکارهای هتل هوشمند

از لحظه ورود به هتل مهمان هتل فقط باید همیشه بالاترین سطح راحتی ، خدمات و کیفیت را تجربه کند. برای تحقق این امر طیف وسیعی از راه حل های اتوماسیون را که به طور خاص برای هتل ها طراحی شده اند را می توان بکار برد. با داشتن یک هتل خودکار ، می توان بازده کاری را طوری بهبود داد تا منابع و امکانات هتل به طور کامل در جهت جلب رضایت حداکثری مهمان مصرف شود.

اتاق مهمان

می توان سطح دسترسی های مختلفی را یرای دارندگان کارتهای RF شامل دربان ، میهمانان و نظافتچی ها برای زمانی که کارت را وارد می کنند تعریف کرد.با گذاشتن کارت در جای مخصوص ، دستگاه ها و وسایل به طور خودکار روشن می شوند و با برداشتن کارت دستگاه ها به حالت آماده به کار می روند.

مد خوشامد

هنگامی که میهمان وارد اتاق می شود، به طور اتوماتیک برق تجهیزات وصل ، پیام”خوش آمدید” پخش  و دمای مناسب تنظیم می شود. با تشخیص روشنایی روز ، پرده ها باز می شوند و اگر شب باشد پرده ها بسته و چراغ ها روشن می شوند.

دمای مطلوب

با داشتن سیستم مدیریت هوشمند هتل ، پذیرش می تواند حالت “ورود به سیستم” را برای میهمانان انتخاب کند. سیستم به طور خودکار تهویه هوا را روشن می کند و قبل از ورود مهمان به داخل اتاق ، دمای مطبوع را حفظ می کند. و پس از ترک مهمان از اتاق برای صرفه جویی در مصرف انرژی ، سیستم های AC وارد حالت “Stand-by” می شود.

صوتی تصویری

پخش کننده های صوتی و تصویری هوشمند را می توان به محصولات الکترونیکی مختلف متصل کرد و به مهمانان این امکان را داد که از یک لحظه سرگرم کننده لذت ببرند.

پنل های هوشمند

مهمانان می توانند دستورات و سناریوهای مختلفی از جمله دستورات متداولی مانند درخواست نظافت اتاق ، مزاحم نشوید و … را از طریق پنل های کنترلی اجرا نمایند. با داشتن نرم افزار مدیریت هوشمند ، کارکنان می توانند درخواست مهمانان را به سرعت دریافت کنند ، بنابراین کارایی کار را بهبود می بخشند.

پذیرش

پذیرش اغلب اولین بخش هتل است که توسط یک میهمان مشاهده می شود ، به همین دلیل ایجاد فضای استقبال بسیار مهم است. سیستم هوشمند با کنترل دقیق روشنایی و تهویه مطبوع قادر است اطمینان حاصل کند که هتل شما همیشه اولین تصور ماندگار را به بهترین حالت ایجاد می کند.

سالن جلسات

در اتاق جلسات کنترل سریع و آسان دستگاههای متعدد به شدت موردنیاز است . سیستم هتل هوشمند به شما امکان می دهد تا سناریوهای از پیش تعیین شده ای مانند حالت جلسه،حالت کنفرانس و … را از طریق پنل های هوشمند  یا رایانه شخصی اجرا نمایید. بنابراین نه تنها بهره وری کار را بهبود می بخشد بلکه تجربه کاربر را نیز لدت بخشتر می کند.

راهروها و راه پله ها

راهروها و راه پله ها برای هر هتلی ضروری هستند،اگرچه فقط بخش کوچکی از فضای هتل را اشغال می کنند، اما می تواند به طور کلی در هزینه های انرژی یک ساختمان نقش بسزایی داشته باشند. با وجود طیف گسترده ای از راه حل های روشنایی سیستم هوشمند وقتی یک راهرو بدون استفاده باشد وسایل روشنایی را خاموش یا کم نور کرده و هنگام نزدیک شدن یک مهمان یا یک کارمند هتل به حالت عملیاتی عادی خود باز خواهید گشت.

امکانات

چه یک استخر، سالن ورزشی ، اسپا یا سونا باشد ، سیستم هوشمند می تواند یک راه حل برای اتوماسیون همه چیز از دمای آب گرفته تا تهویه هوا ایجاد کند. صرف نظر از اندازه یا امکانات هتل ، سیستم هوشمند می تواند یک سیستم مدیریتی سفارشی را طراحی کند که هم راحتی میهمان و هم بهره وری انرژی را افزایش می دهد.

مرکز تفریحی

میهمانان می توانند در مرکز تفریحی هتل، استراحت کرده و از آن لذت ببرند. با راه حل های هوشمند هتلی این مرکز تفریحی می تواند با استفاده از ماژول های نورپردازی DMX ، نورپردازی شگفت انگیزی را خلق کند که مهمانان را شگفت زده نماید.

روشنایی محوطه

نورپردازی محوطه تاثیر قابل توجهی بر تجربه مهمانان از اقامت در هتل می گذارد.سیستم هوشمند می تواند چراغ ها را به صورت خودکار روشن و خاموش نماید.برای مثال در یک ساعت معین چراغ ها و فوراه ها می توانند برای استقبال از مهمانان روشن شوند.