سوالات متداول

خانه هوشمند چیست؟

تقریبا همه ما به نوعی از هوشمند سازی در فعالیت های روزمره استفاده می کنیم درهای اتوماتیک پارکینگ ها، ساعت های زنگ دار، تایمر اجاق گاز، ریموت کنترل ها و … . اما وقتی صحبت از خانه هوشمند می کنیم منظورمان چیزی بیشتر از این هاست.

یک خانه هوشمند به زبان ساده، خانه یا ساختمان مدرنی است که همه اجزا و لوازم برقی آن به وسیله یک سیستم مرکزی یکپارچه شده و به خوبی با هم کار می کنند. در خانه هوشمند شما به راحتی می توانید همه چیزِ خانه را از هرکجایی که هستید حتی اگر آن سر دنیا باشید به راحتی کنترل کنید. می توانید برای بخش های مختلف خانه برنامه های از پیش تعیین شده داشته باشید یا در زمان هایی که خانه نیستید بر بخش های مختلف خانه نظارت کنید. هوشمند سازی ساختمان به معنای واقعی مجموعه ای هوشمند است که علاوه بر کنترل پذیر بودن می تواند تا حدی با عادت های شما هم مطابقت پیدا کند.

خانه هوشمند چه مزایایی دارد ؟

به طور خلاصه ، خانه هوشمند کلیه تجهیزات برقی ساختمان را تحت یک محیط یکپارچه کنترل می‌کند . همچنین تجهیزات می‌توانند به صورت هوشمند برخی کارهای قابل برنامه‌ریزی را انجام دهند. با خانه هوشمند تجهیزات از هرجای دنیا، از طریق اینترنت قابل کنترل هستند. خانه هوشمند در بهینه سازی انرژی ، امنیت ، مراقبت از سالمندان وکودکان و راحت زندگی کردن به شما کمک می‌کند.

خانه هوشمند برای انبوه سازان و فروشندگان چه مزیتی را ایجاد می کند ؟

یکی از سوال های ابتدایی درباره خانه هوشمند در رابطه با مزایاییست که برای انبوه‌سازان ایجاد می‌شود. قطعا هوشمند سازی مزیت رقابتی برای یک ساختمان درنظر گرفته‌می‌شود و می‌تواند در برندسازی ساختمان بسیار مثمر ثمر باشد. ایجاد رفاه و آسایش بیشتر برای ساکنین و خریدارها نکته مهمی است که همواره سازندگان بر آن توجه دارند.

از چه زمانی باید با شرکت های خانه هوشمند ارتباط برقرار کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بهترین مرحله جهت انجام پیش‌بینی‌ها و طراحی بهینه ، مرحله سفت‌کاری می‌باشد. البته حتی پس از برق‌کشی کامل می‌توان اقدام به هوشمندسازی بدون هیچ مشکلی نمود. اما با پیش‌بینی درمرحله سفت‌کاری می‌توان سیستم خانه هوشمند بهینه‌تر و با قیمت پایین‌تری طراحی کرد.

روش‌های سیمی یا بیسیم خانه هوشمند چه تفاوتی دارند و چه مزایایی را برای مشتریان ایجاد می‌کند ؟

روش‌های بیسیم و سیمی هر دو می‌توانند خانه شما را هوشمند کنند. مبحث مهم‌تر از بیسیم و یا سیمی بودن ، استفاده از پروتکل استاندارد و روش استاندارد می‌باشد. پروتکل استاندارد توسعه‌پذیر است و شما را به یک شرکت و یا یک برند وابسته نمی‌کند. به روزرسانی سیستم، عیب‌یابی و پشتیبانی سیستم را آسان‌تر می‌کند.

به صورت خلاصه پروتکل چیست ؟

یکی از سوالات متداول مشتریان در رابطه با انواع پروتکل هاست. پروتکل به روش و توافق انتقال داده گفته می‌شود که معمولا دارای یک مرجع پشتیبانی‌کننده در دنیا می‌باشد. پروتکل‌های استاندارد خیال شما را بابت پشتبانی ، توسعه‌پذیری و یکپارچگی راحت می‌نماید. به طورمثال پروتکل رایج خانه هوشمند به صورت بیسیم  Zwave می‌باشد که به بیش از 700 شرکت در سراسر دنیا محصولات خود را بر پایه‌ی Zwave تولید می‌نماید . همچنین پروتکل رایج خانه هوشمند به صورت سیمی پروتکل buspro  و KNX می‌باشد.

پشتیبانی و خدمات خانه‌های هوشمند چگونه است؟

بحث پشتبیبانی و خدمات پس از فروش یکی از مهم‌ترین سوال هاییست که ذهن مشتریان را درگیر می‌کند. در صورت استفاده از پروتکل استاندارد پشتیبانی و خدمات خانه های هوشمند توسط بسیاری از شرکت‌ها فارغ از برند و نوع کالا صورت می‌گیرد. شرکت خانه هوشمند آراد با بهره‌گیری از مجرب‌ترین افراد فنی در زمینه برق و کامپیوتر آماده اراِئه خدمات در کلیه‌ی پروتکل‌های استاندارد می‌باشد.

خانه هوشمند دردسرزا نمی‌باشد؟

جواب این سوال به صورت مطمئن خیر می‌باشد. متاسفانه برخی افراد غیرمتخصص بدون پشتوانه علمی اقدام به پیشنهاد و راه‌اندازی سیستم‌های خانه هوشمند کرده‌اند . که علاوه براینکه نتوانسته‌اند سیستم را به طور صحیح و کامل راه‌اندازی نمایند، در ارائه خدمات و آموزش ساکنین نیز کم لطفی می‌نمایند. در صورت اجرا صحیح و آموزش ساکنین ، خانه هوشمند بهترین گزینه برای سیستم برق ساختمان خواهد بود.