شرکت Control4 یکی از شرکت های پیشرو در زمینه اتوماسیون خانه و سیستم های متصل برای هتل ها، ادارات و مراکز تجاری است. این شرکت یک سیستم شخصی و یکپارچه را برای هوشمند سازی ساختمان و کنترل دستگاه های مختلف ارائه کرده است که شامل بخش های مختلف از جمله نورپردازی، پخش موسیقی، پخش فیلم، کنترل دما، اینترکام و امنیت است.
Control4 در سال ۲۰۰۳ توسط اریک اسمیت (Eric Smith) ، ویل وست (Will West) و مارک مورگان (Mark Morgan) تأسیس شد و با شرکت در نمایشگاه تکنولوژی های خانه CEDIA Expo شروع به کار کرد. Control4 بعدا در همان سال اولین محصولات خود را به عنوان یکی از اولین شرکت های فعال در حوزه هوشمند سازی وارد بازار کرد.
دفتر مرکزی خانه هوشمند Control4 در سالت لیک سیتی، ایالت یوتا، کشور امریکا مستقر است و از سال ۲۰۱۳ تا سال ۲۰۱۹ ، هنگامی که با SnapAV ادغام شد، یک شرکت بازرگانی عمومی بود. Control4 با بهبود بخشیدن به بخش های مختلف سیستمِ خود؛ از سال ۲۰۱۶ هر ساله به عنوان برترین برند در تمام زمینه های هوشمند سازی ساختمان از نگاه CE Pro انتخاب شده است. این شرکت علاوه بر پایگاه خود در سالت لیک سیتی، دفاتر دیگری در سایر ایالت های آمریکا و کشورهای دیگر از جمله آلمان، سوئیس، انگلیس، چین و غیره دارد.

کنترل کننده های مرکزی قلب خانه هوشمند هستند. همه تجهیزات الکترونیکی خانه هوشمند از چراغ ها و سیستم امنیتی گرفته تا پخش فیلم و موسیقی و تقریبا همه چیز با کنترل کننده های مرکزی به صورت بی سیم یا با سیم در ارتباط هستند.
رابط کاربری را در قالب صفحه نمایش لمسی اختصاصی برند Control4 در اندازه ها و رنگ بندی های مختلف ارائه کرده است. از مدل های قابل حمل کوچک و بی سیم که می توانند روی یک میز قرار بگیرد گرفته تا مدل های فوق العاده زیبا که به صورت دائمی روی دیوار نصب شوند.
در Control4 شما با استفاده از ریموت می توانید کنترل کامل تمام خانه را در اختیار داشته باشید. جایگزین شدن ریموت هوشمند Control4 با سایر ریموت های سینمای خانگی از قبیل ریموت تلویزیون ، ماهواره ، پخش فیلم و پخش موسیقی ، از مهم ترین ویژگی های این رابط کاربری مفید است.علاوه بر این کنترل نور، دما، پرده ها و … نیز با همین یک ریموت انجام می شود.