شرکت خانه هوشمند آراد با هدف ارائه محصولات و خدمات تخصصی کمپانی های بزرگ دنیا در راستای بهینه سازی مصرف انرژی، راحتی و امنیت استفاده از تجهیزات الکتریکی در ساختمان خدمات خود را آغاز نموده است.فعالیت های این شرکت به بخشهای مشاوره، طراحی و نظارت، ارائه تجهیزات، نصب و راه اندازی، آموزش تخصصی و همچنین ارائه راهکارهای جامع در زمینه هوشمند سازی ساختمانهای مسکونی ، اداری/تجاری ، درمانی سازماندهی گردیده است .

این شرکت نـمـایـنـده رسمی و انحصاری فروش و نصب محصولات HDL در استان اردبیل است، که با بهره گیری از کارشناسان مهارت یافته خود در زمینه مشاوره ، طراحی و نظارت، نصب و راه اندازی Building Automation بصورت کاملاٌ حرفه ای به فعالیت خود ادامه میدهد .
در حال حاضر این شرکت زمینه ای فراهم آورده که با توان اجرایی بالای متخصصین و مهارت یافتگان خود که حاصل تلاش چند ساله و کسب دانش و تجربه مفید درامر هوشمند سازی و همگام ساختن تجهیزات تاسیسات برق ساختمان با مدرن ترین تکنولوژی های روز دنیا و نیاز روز افزون ساختمانها به این تکنولوژی بستری مناسب جهت مستحکم نمودن هرچه بیشتر روابط با پروژه های متعدد ارگانهای دولتی ، شرکتها و ساختمانهای عظیم مسکونی –تجاری –اداری ایجاد نماید.

لذا کلیه فعالیتهای خود را با هدف بهره گیری کامل از تکنولوژیهای کمپانی مادر در راستای اتوماسیون ساختمانها آغاز نموده و نیز با دریافت پروانه رسمی فروش، طراحی و نصب تجهیزات از کمپانی اصلی همکاری بسیار پرثمری را با طیف وسیعی از شرکت ها و سازمانهای دولتی و خصوصی بوجود آورده است.
این شرکت با اتکا به توانائی‌ها و قابلیت‌های بالای مدیران با سابقه و همکاری کارشناسان خبره، متخصص و متعهد ایرانی در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی و همچنین ارتباط نزدیک با منابع اطلاعاتی خارجی و استفاده از تجارب بسیار مفید و گرانبهای آنان، سعی در بالا بردن دانش فنی و ارتقاء سطح بهره وری در کلیه ساختمانهای ایران پهناور نموده است .

اهم قابلیت ها و توانایی های این شرکت به شرح ذیل می باشد:

امکان سنجی و بررسی نیازها Study and Requirement Capturing) (Feasibility
مشاوره، طراحی و نظارت در زمینه اجرا و پیاده سازی انواع شبکه های هوشمند ساختمان مبتنی بر تکنولوژیهای HDL-Buspro ، KNX، Wireless
طراحی، ارائه تجهیزات، نصب و راه اندازی جامع سیستم های هوشمند مختلف ساختمان شامل:
کنترل روشنایی (Lighting Control)
کنترل سرمایش و گرمایش (HVAC ,Air Condition Control)
کنترل پرده ها ، کرکره ها و تجهیزات موتور دار (Curtain , Motorize Device Control)
کنترل آبیاری فضاهای سبز (Irrigation Control)
کنترل آبنما های داخل و خارج ساختمان (Fountain Control)
مدیریت و راهبری شبکه های هوشمند ساختمان BMS )Building Management System )
تهیه طرح اجرائی، مدیریت و کنترل پروژه
برگزاری سمینارهای آموزشی و معرفی محصولات شبکه